SMS ZPRP GDAŃSK II LIGA SMS ZPRP GDAŃSK II LIGA

Zawodnicy z rocznika 1999

Coaches
Andrzej
Lisiewicz

Dyrektor sportowy SMS ZPRP Gdańsk. Swoją handballową karierę rozpoczął w 1962 roku, w drużynie młodzików Spójni Gdańsk, prowadzonej przez słynnego Janusza Czerwińskiego. W 1966 roku drużyna, w której grał, wywalczyła mistrzostwo kraju w tej kategorii wiekowej. Występował na lewym skrzydle - od młodzieżowej kadry narodowej zaczynając, poprzez pierwszoligową drużynę Spójni Gdańsk, na pierwszej reprezentacji kraju kończąc. Do największych sukcesów w karierze zaliczyć na pewno trzeba młodzieżowe wicemistrzostwo świata w Holandii, dwa mistrzostwa i trzykrotne wicemistrzostwo kraju oraz brązowy medal MP - właśnie w barwach Spójni. Na „zegarze” ma 248 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce, dla Spójni Gdańsk, rzucił bramkę numer 8000, biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane mecze drużyny. Od 1978 roku, kiedy skończył grać rozpoczął karierę trenerską. Ukończył poznański AWF. Z powodzeniem prowadził wiele zespołów w kraju i za granicą. Od 18 lat pracuje jednak jako zastępca dyrektora i jednocześnie dyrektor sportowy gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Aktualnie nie trenuje i nie gra, szuka natomiast utalentowanych szczypiornistów. Lisiewicz w swojej bogatej karierze sportowej był również członkiem Komisji Rewizyjnej ZPRP, aktualnie taką samą rolę pełni w Pomorskim Wojewódzkim Związku Piłki Ręcznej.

Marcin
Pilch

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Posiada I klasę trenerską – licencja trenerska A [od 2008 roku trener w NLO SMS ZPRP Gdańsk]. W grudniu 2016 roku uzyskał tytuł EHF Master Couch [najwyższe uprawnienia trenerskie w Europie]. Profesjonalna licencja EHF pozwala na prowadzenie zespołów piłki ręcznej na wszystkich poziomach rozgrywek, łącznie z Ligą Mistrzów i seniorskimi kadrami narodowymi. Wcześniej ukończył m.in. Wyższą Szkołę Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu [Akademia Trenerska - Coach zespołu sportowego w piłce ręcznej]. Od 2013 roku trener Reprezentacji Polski Juniorów. W latach 2011-2014 trener Reprezentacji Polski „B” seniorów [bezpośrednie zaplecze I Reprezentacji Polski w piłce ręcznej]. Od 2012 roku w Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej Wybrzeże Gdańsk jest trenerem grup młodzieżowych. W latach 1994- 2008 zawodnik klubów ekstraklasy: Spójnia Gdańsk, Wybrzeże Gdańsk, Warszawianka Warszawa oraz AZS AWFiS Gdańsk. Osiągnięcia sportowe: reprezentant Polski od 1998 w piłce ręcznej, mistrz Polski seniorów w piłce ręcznej w sezonie 2001/02 z zespołem GKS Wybrzeża Gdańsk, udział w Mistrzostwach Europy w Szwecji w 2002 roku, mistrz Polski juniorów w latach 1993 i 1995, zdobywca Pucharu Prezesa ZPRP – Kępno 2015 – z zespołem Wybrzeża, rocznik 2002.

Michał
Świrkula

Trener bramkarzy w gdańskiej SMS ZPRP. Swoje pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w Cartusii Kartuzy, następnie właśnie w SMS, a kolejnym szczeblem w karierze było reprezentowanie barw Wybrzeża Gdańsk. Z młodzieżową reprezentacją Polski w 2002 roku wygrał mistrzostwo Europy. Później znad Morza Bałtyckiego golkiper trafił do Zagłębia Lubin, z którym kilkukrotnie świętował najwyższe krajowe laury (złoto, dwukrotnie srebro i brąz). Po drodze był jeszcze HC Berchem z Luksemburga, a ostatnim przystankiem w karierze okazał się Chrobry Głogów. Świrkula jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Wrocławskiego, posiada licencję trenerską B. W SMS ZPRP od 2016 roku. Pracuje jeszcze z grupami młodzieżowymi gdańskiego Wybrzeża, a w stacji telewizyjnej Eleven Sport komentuje spotkania Ligi Mistrzów oraz inne najważniejsze wydarzenia związane z europejskim handballem.

Maciej
Turnowiecki

Kierownik występującej w I lidze piłki ręcznej drużyny SMS ZPRP i jednocześnie administrator strony internetowej, gdańszczanin, wcześniej koordynator projektu UEFA Euro 2012 w Gdańsku, prezes zarządu Lechia Gdańsk SA, członek zespołu doradców zarządu spółki piłkarskiej Ekstraklasa SA, członek zespołu doradców prezydenta Gdańska ds. sportu, lider sportowych programów operacyjnych w strategii rozwoju Gdańska, współorganizator i członek zespołów odpowiadających za przygotowania Mistrzostw Świata I Dywizji w hokeju na lodzie w Gdańsku, Tour de Pologne w Gdańsku, Pucharu Świata we florecie w Gdańsku oraz Euro Ice Hockey Challenge w Polsce. Posiada licencję FIFA ds. piłkarzy i jest dyrektorem sportowym hokejowego klubu GKS Stoczniowiec z siedzibą w Gdańsku.